Praca wre przy budowie nowego skrzydła szpitala. Wykonawcą prac jest firma Skanska. Do nowych powierzchni jako pierwszy ma zostać przeniesiony Odział Intensywnej Opieki Medycznej. Oddział ten zajmuje się pacjentami w najcięższym stanie i mieści się obecnie w łączniku korytarza. Po modernizacji na oddziale zwiększy się  liczba łóżek.
Jestem pod wrażeniem tempa prac, zorganizowania i tego co już udało się zrobić mimo zimowej aury. Ale przede wszystkim wrażenie robi na mnie przestrzeń, którą będzie można zagospodarować na nowe oddziały. To jest autentyczny skok jakościowy, a pierwszy tej różnicy będzie mógł doświadczyć Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który przeprowadzi do nowego lokum – mówił starosta ostrowski Paweł Rajski.
Do nowego lokum przeprowadzi się także Centralna Sterylizatornia, która będzie znajdować się w podziemiach. Przeniesiony zostanie także Oddział Chirurgii Dziecięcej i Traumatologii, a na najwyższym piętrze powstanie nowoczesny Blok Operacyjny.
– Bez nowoczesnego Oddziału Intensywnej Terapii nie byłoby możliwe funkcjonowanie całego szpitala i uzyskanie kontraktu. Kłopoty z kontraktem mogłyby zniweczyć czteroletnie działania związane z normalizacją finansów, bo brak lub ograniczenie kontraktu wpłynęłoby negatywnie na sytuację szpitala – zaznacza dyrektor szpitala Dariusz Bierła.
12307469_1526467627671758_7255925342976684282_o
2017-03-09 ok24.tv zdjęcia FB P.Rajski