Sąd Rejonowy w Kępnie, na wniosek prokuratora, zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec 37-letniego obywatela Ukrainy, podejrzanego o spowodowanie u pokrzywdzonego, także obywatela Ukrainy, ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zdarzenie zaistniało w dniu 21 sierpnia bieżącego roku.

OBRAZ_POLICJA1

W wyniku przeprowadzonych dotychczas czynności procesowych ustalono, że ofierze zadano cios nożem w brzuch, wskutek czego doszło do przedziurawienia ściany żołądka, sieci mniejszej i torby sieciowej, co stanowi chorobę realnie zagrażającą życiu. Podczas przesłuchania  podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu, wyjaśnił jednak, że doszło do tego w sposób nieumyślny. W prowadzonym śledztwie prokurator podejmie czynności zmierzające do ustalenia rzeczywistego przebiegu zajścia.

Przestępstwo, opisane w przepisie art. 156 § 1 pkt 2 kk, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10.Sąd decydując o zastosowaniu izolacyjnego środka zapobiegawczego (tymczasowego aresztowania) wskazał na duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa przez 37-latka, wziął pod uwagę obawę ucieczki lub ukrycia się mężczyzny (przebywającego czasowo na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej) oraz obawę matactwa. Oparł się również na przesłance represyjnej, zatem grożącej surowej kary za opisany czyn.

2016-08-26 ok24.tv