Pierwszy z dwóch bloków z widokiem na Kozi Borek powstaje już przy al. Solidarności w Ostrowie Wielkopolskim. Inwestorem jest kaliska firma MTM Consulting Developer. Wcześniej firma przejęła i zmodernizowała budynki przy ul. Bojanowskiego, zagospodarowała także tereny powojskowe przy ul. Kościuszki.

Jak wynika z opisu blok będzie miał parter i trzy piętra – na każdym poziomie 8 mieszkań – razem 32 mieszkania od 29 metrów kwadratowych do większych, dwupokojowych o wielkości 50,74 metry kw. Blok wzniesiony będzie z cegły ceramicznej, mieszkania doświetlone z dużymi balkonami oraz pełną infrastrukturą (droga dojazdowe, chodniki, tereny zielone, miejsca zabaw dla dzieci, miejsca postojowe- ogólnodostępne lub oznaczone, numerowane, z blokadą na klucz, przypisane do mieszkania w cenie 5.000 zł brutto). Wjazd odbywać się będzie poprzez automatyczny szlaban. W bliskim sąsiedztwie znajduje się Park 600-lecia, orlik, skatepark, sklep wielkopowierzchniowy i przystanki autobusowe.

d-1-1024x681  mi20150526_183949

20150526_184041Tymczasem dobiega końca remont dawnej kantynie wojskowej przy ul. Kościuszki w Ostrowie Wielkopolskim. Właścicielem obiektu jest spółka MTM Consulting z Kalisza, która cały teren zakupiła od Agencji Mienia Wojskowego i sukcesywnie go rewitalizuje. Modernizacja kantyny to czwarty etap inwestycji.

teren-al.-solidarnosci

W dawnych koszarach powstało nowe osiedle o nazwie „Skwer Kościuszki”. Koszary w Ostrowie Wielkopolskim wystawiła na sprzedaż w drodze przetargu Agencja Mienia Wojskowego. Kaliski biznesmen kupił je od Agencji za 7 milionów 575 tysięcy złotych. W przetargu ogłoszonym przez Agencję Mienia Wojskowego oddział w Gorzowie Wielkopolskim wystartowały trzy firmy. Cena wywoławcza wynosiła 7,5 miliona złotych.

2015-05-26 ok24.tv, fot. MTM Consulting