Cztery nowe konkursy pojawiły się na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Przede wszystkim poszukiwany jest podinspektor do Biura Prasowego i Relacji Społecznych. Konkurs ma związek z nowymi przepisami, które zakazują zatrudniać asystentów i doradców – wcześniej otrzymywali stanowiska w urzędach bez konkursów.

Urzędowe wróbelki ćwierkają, że w Biurze Prasowym rozpocznie wkrótce pracę Robert Włodarczyk, obecny asystent Prezydent Beaty Klimek. Włodarczyk był wcześniej zatrudniony w „Faktach Ostrowskich”. CV na to stanowisko można składać do 27 października 2017r. Nie przeszkadza średnie wykształcenie, ale trzeba jednak orientować się w problematyce miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Jedno z zadań nowego pracownika to : „badanie nastrojów społecznych względem pracy Prezydenta Miasta i pracy Urzędu”.

Otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze podinspektora w Biurze Prasowym w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim Termin składania ofert do dnia 27.10.2017 r.

Otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze podinspektora w Wydziale Kultury i Sztuki w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim Termin składania ofert do dnia 20.10.2017 r.

Otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze referenta w Referacie Architektury i Urbanistyki w Wydziale Administracji Przestrzennej w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim Termin składania ofert do dnia 09.10.2017 r.

Otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze młodszego referenta w Referacie Podatków Lokalnych w Wydziale Finansowym w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim – rozstrzygnięty.

 

fot. FB B.Klimek

Na stronie BIP ostrowskiego magistratu można zobaczyć, że od grudnia 2014r. Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił 40 konkursów na 49 stanowisk urzędniczych. Nowi urzędnicy przyjmowani są nie tylko poprzez konkursy, ale również bez konkursu jako pomoc administracyjna lub poprzez możliwość przesunięcia stanowisk między urzędami. Konkursy ogłaszane są również w sprawie naboru dla Centrum Usług Wspólnych.

Radny Jakub Paduch na ostatnią swoją interpelację w odpowiedzi otrzymał wykaz osób zatrudnionych w Urzędzie Miejskim – to 236 nazwisk. Do tej listy należy doliczyć pracowników Centrum Usług Wspólnych (mieści się w budynku dawnej spółki Holdikom), którzy byli rekrutowali poprzez ogłaszane przez magistrat konkursy. Jak wynika z zestawienia konkursów powinno pracować tam 16 nowych osób. Gdyby zliczyć 49 nowych nazwisk w Urzędzie Miejskim i 16 w Centrum Usług Wspólnych to razem daje to 65 nowo zatrudnionych osób. Do tego zestawienia należy doliczyć jeszcze pracowników w spółkach komunalnych i szkołach.

Na sesji budżetowej radny PO Andrzej Kornaszewski wyliczył, że Urząd Miejski sam na siebie wyda blisko 14 milionów złotych. Najwięcej w historii samorządu. Sekretarz Andrzej Baraniak wyjaśniał, że ten skok wynika z obowiązku wypłacenia tzw. jubileuszówek i wzrostu płacy minimalnej.

2017-10-23 ok24.tv