Będzie sprawniej, wygodniej i szybciej, ale czy to sprawi że autobusy przestaną wozić powietrze? Już od czerwca będzie można kupić bilety w automatach biletowych. Będą w w autobusach oraz na pięciu przystankach.

Automaty znajdą się w 50 autobusach niskopodłogowych. Będą sprzedawać już skasowane bilety jednorazowe. Będzie można płacić bilonem i kartą. Biletomat wyda resztę – tłumaczy Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Do końca czerwca 2019 roku będzie można kupić bilet u kierowcy. Od lipca będzie to możliwe w wypadku awarii lub braku urządzenia w pojeździe (np. w autobusach innych niż niskopodłogowe). Takie rozwiązanie ma usprawnić odjazdy i zredukować opóźnienia w kursach. Biletomaty zostaną również ulokowane na pięciu przystankach. Umożliwią one zakup biletów jednorazowych, ale również okresowych – o dowolniej porze dnia. W urządzeniach stacjonarnych będzie można także doładować swoją kartę OBE – tzw. portmonetkę.

– Pasażer, który posiada bilet elektroniczny na karcie OBE będzie mógł sprawdzić w urządzeniu stan swojego konta i ważność biletu. Dodatkowo dostępna będzie tu funkcja „przegrania” biletu okresowego zakupionego przez Internet. W urządzeniach zlokalizowanych przy przystankach, podobnie jak w tych, które będą w autobusach, również będzie możliwość płatności gotówką – w tym przypadku również za pomocą banknotów – a także przy użyciu karty płatniczej – informuje prezes MZK.

Stacjonarne automaty biletowe zlokalizowane będą na przystankach przy:

– ul. M. Konopnickiej,

– ul. Raszkowskiej,

– Pl. 23 Stycznia,

– Centrum Przesiadkowym,

– ul. Głogowskiej.

Biletomaty zostaną zakupione w ramach projektu „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej”. Dostawcą wszystkich urządzeń jest uznany polski producent firma MERA SYSTEMY Sp. z o.o. z Gorzowa Wielkopolskiego wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego.
źródło i zdjęcie UM Ostrów Wlkp