Od początku czerwca, dzięki wprowadzeniu przez samorząd miejski zintegrowanego systemu obsługi sprzedaży, można bez wychodzenia z domu kupić bilety na interesujący koncert, seans filmowy, czy festiwal w trzech największych miejskich instytucjach kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim: Ostrowskim Centrum Kultury, kinie „Komeda” i Forum Synagoga. Dzięki temu, miasto ma teraz pełną kontrolę nad sprzedażą biletów w kasach i poprzez Internet, a klient otrzymuje pełną możliwość wyboru sposobu zakupu biletu na interesującą go imprezę.

aaaa8

– Wprowadzony w Ostrowie Wielkopolskim system obsługi sprzedaży jest oparty o portal www.kultura.pax.pl . To w pełni zautomatyzowany proces obsługi sprzedaży biletów na różnego rodzaju imprezy kulturalne; od seansów kinowych, przez spektakle teatralne, po duże koncerty i festiwale muzyczne – mówi Tomasz Janicki – prezes zarządu Bilet.pax.pl, odpowiadającej za wdrożenie systemu w Ostrowie Wielkopolskim.

Tomasz-Janicki---prezes-zarzadu-podczas-prezentacji

Bilety przez Internet
Serwis www.kultura.pax.pl skupia w jednym miejscu informacje o najciekawszych imprezach kulturalnych (biletowanych i nieodpłatnych) z terenu Ostrowa Wielkopolskiego, a także najlepszych wybranych wydarzeniach z innych miast południowej Wielkopolski oraz umożliwia zakupienie na nie biletu przez Internet.
Wszelkie zdarzenia dotyczące obsługi sprzedaży biletów są w sposób automatyczny obsługiwane przez system; od momentu rezerwacji miejsca, poprzez zakup i wydruk biletu, aż do chwili weryfikacji biletu już na imprezie. Dzięki temu, kupujący mogą w wygodny i łatwy sposób dokonać zakupu i wydruku biletu bez wychodzenia z domu. W niedalekiej przyszłości przychodząc na przykład na koncert zamiast wydruku można będzie użyć kodu wysyłanego na telefon komórkowy lub użyć zintegrowanej z systemem karty miejskiej.
Ponadto, na stronie www.kultura.pax.pl każdy organizator może ZA DARMO dodać informację o imprezie kulturalnej, jak koncert, spotkanie, wystawa itp.

Jak kupić bilet?
Dzięki systemowi www.kultura.pax.pl szybko i intuicyjnie można kupić i wydrukować bilet na dowolną imprezę odbywającą się w Ostrowskim Centrum Kultury, kinie „Komeda” i Forum Synagoga; od seansu kinowego, przez spektakl teatralny, po koncert czy festiwal muzyczny.
To bardzo proste, wystarczy pięć prostych kroków:
1. Zaloguj się do systemu podając mail i hasło (to konieczne, ponieważ każdy bilet jest imienny)
2. Wybierz wydarzenie z listy udostępnionych wydarzeń, klikając przycisk KUP BILET
3. Wybierz liczbę zamawianych biletów oraz – jeśli to możliwe – zarezerwuj miejsce na planie widowni. Kliknij REZERWUJ
4. Wybierz sposób płatności spośród podanych możliwości. Zrealizuj płatność
5. Powróć na stronę kultura.pax.pl i wydrukuj bilet

instytucje glowna-01-1
Gdzie szukać informacji?
Informacje o możliwości zakupu biletów przez Internet znajdują się na stronach internetowych operatora (www.kultura.pax.pl), instytucji objętych działaniem systemu: Ostrowskiego Centrum Kultury, kina „Komeda” i Forum Synagoga oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz na stronach społecznościowych w/w instytucji.

Korzyści z systemu
Korzystający z systemu kultura.pax.pl klient otrzymuje możliwość wygodnego, prostego i bezpiecznego zakupu biletu na imprezy kulturalne odbywające się w Ostrowie Wielkopolskim i w wybranych miastach południowej Wielkopolski. Bilet można w dowolnym momencie wydrukować na zwykłej, domowej drukarce i tak przedstawić go do kontroli przy wejściu. Już wkrótce będzie możliwe korzystanie zamiast wydruku z kodu kreskowego przesyłanego prosto na telefon komórkowy kupującego.
Organizator imprezy, poprzez udostępniony specjalnie dla niego panel indywidualny, ma ciągły dostęp do pełnej informacji o postępach sprzedaży biletów. Dodatkowo istnieje możliwość podglądu rezerwowanych i wolnych miejsc, różnego rodzaju statystyk (kolejność rezerwacji miejsc, przekroje i grupy klientów, czas dokonywania zakupu, itp.).
Ponadto, na stronie kultura.pax.pl Klient znajdzie mógł znaleźć interesujące go informację o obecnych i przyszłych ofertach z danego rejonu, a także może uczestniczyć w promocjach i konkursach kierowanych do niego.

polecane kalendarium dodaj wydarzenie

Twoja kultura on-line !
Adres strony: www.kultura.pax.pl
kontakt@bilet.pax.pl , tel: 604 730 131
Informacja techniczna: serwis@bilet.pax.pl