Big Cyc chce miliona złotych dla WOŚP

Big Cyc chce miliona złotych dla WOŚP
TVP Info w propagandowym materiale bezprawnie wykorzystało utwór „Jak słodko zostać świrem” – zarzuca Big Cyc. Zespół żąda od telewizji przeprosin oraz miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zespół Big Cyc wydał oświadczenie: „W dniu 23.07.2018 na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” wykorzystano bez zgody zespołu naszą piosenkę „Jak słodko zostać świrem”. Piosenka została użyta jako ilustracja muzyczna do materiału wyśmiewającego uczestników protestów pod sejmem. Było to nawiązanie do słów marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o „świrach pod sejmem”. Nie ma i nigdy nie będzie zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości. Takie bezprawne chwyty telewizji sugerują poparcie artystów dla niszczenia wolnych sądów w Polsce”.

– O wykorzystaniu naszego utworu poinformowali nas oburzeni fani, którzy pytali, czy dostaliśmy pieniądze od PiS-u i czy jest na to nasza zgoda – mówi Krzysztof Skiba, lider zespołu. – Okazało się zrobiono materiał, w którym w sposób propagandowy i polityczny wykorzystano refren naszej piosenki jako ilustrację do materiału obrzydliwego, czysto politycznego, który miał ośmieszać protestujących pod sejmem. To stawia zespół w nieprzyjemnej sytuacji, wiąże się dla nas ze stratami wizerunkowymi. Od trzech lat występujemy na wiecach opozycyjnych, sprzeciwiamy się polityce PiS-u.

Big Cyc żąda przeprosin  na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” i poinformowania widzów, że piosenka została użyta bez zgody zespołu. Chce też wpłaty  miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tytułem zadośćuczynienia za straty moralne i wizerunkowe, jakie poniósł zespół w związku z sugestią poparcia dla polityki PiS.

2018-07-25 ok24.tv