Big Band Powiatu Ostrowskiego znów w czołówce najlepszych zespołów. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr i Big Bandów w czeskim Decinie muzycy z Ostrowa zajęli trzecie miejsce.

zdjecie

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr i Big Bandów odbył się już po raz XVII. Ta rywalizacja odbywała się w dniach 17.06-19.06 2016 w Decinie (Czechy). Big Band Powiatu Ostrowskiego startował w grupie Big Bandów profesjonalnych. Organizatorzy ustalili tę grupę dla muzyków powyżej 25 lat. Przewodniczącym Jury składającego się z wybitnych czeskich, polskich i węgierskich dyrygentów oraz aranżerów, był Felix Slovacek, uznany czeski saksofonista.

zdjecie

W grupie, w której uczestniczył Big Band pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego zaprezentowało się 14 zespołów z Czech, Węgier, Słowacji, Polski i Niemiec. – ‘’Konkurencja była bardzo duża, tym bardziej że większość zespołów była złożona ze studentów akademii muzycznych z Pragi, Brna czy innych ośrodków. Nasz band zaprezentował się w stylu najbardziej odpowiadającym muzykom czyli swingu lat 30-40’’– powiedział Robert Matuszewski, dyrygent Big Bandu.

Śpiewająca z zespołem Monika Walczak zaprezentowała standard „The Lady is a tramp”. Znakomicie zaprezentowali się soliści: Olof Knochenhauer (puzon), Norbert Wardawy (trąbka), Marek Nowakowski (fortepian) i Łukasz Nowicki (saksofon tenorowy).

zdjecie

W efekcie finalnym Big Band Powiatu Ostrowskiego zajął III miejsce, co z pewnością jest bardzo dużym sukcesem. Wydarzenie to jest trampoliną dla muzyków, którzy już myślą o kolejnym festiwalu w Budapeszcie lub Berlinie.

2016-06-22 ok24.tv