Starostwo Powiatowe oraz Zespół Zakładów Opieki Społecznej zapraszają w sobotę 26 września 2015 r. na Białą Sobotę Kardiologiczną, w ramach której mieszkańcy Powiatu Ostrowskiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz konsultacji lekarskich.

zdjecie

W godzinach od 10.00 do 13.00 na pacjentów czekać będą specjaliści kardiolodzy. Podczas wizyty możliwa będzie nie tylko konsultacja ze specjalistami ale także bezpłatne wykonanie badania EKG serca,  pomiaru tętna i ciśnienia krwi, oznaczenie poziomu cukru, hemoglobiny glikowanej, lipidogramu oraz określenie wskaźnika masy ciała BMI.

Badania profilaktyczne skierowane są  do mieszkańców Powiatu Ostrowskiego z grupy wiekowej 40 – 65 lat, nie będących pod opieką kardiologa. Dla wszystkich osób, które zdecydują się uczestniczyć w Białej Sobocie przygotowany został  program profilaktyczno – edukacyjny, w tym m.in. porady i konsultacje dietetyka, edukatora cukrzycy i rehabilitanta.

Warunkiem uzyskania konsultacji lekarza kardiologa jest wcześniejsza rejestracja.Zgłoszenia przyjmowane będą od dnia 17 września w godz. 18.00 – 19.30. pod numerem telefonu: 62 595 13 82

Organizatorami Białej Soboty Kardiologicznej są Starostwo Powiatowe oraz Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. To już kolejna tego typu akcja profikatyczna w obszarze przesiwowwych badań kardiologicznych.

2015-09-15 ok24.tv