Na drogach warunki coraz trudniejsze, a przed nami kolejnych kilka wolnych dni i wyjazd na imprezy sylwestrowe. Przygotujmy dobrze swoje auto do podróży, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, a potem do domu. Dolnośląscy policjanci apelują też o rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy, że dbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale też bliskich czy innych uczestników ruchu drogowego.
Nadmierna prędkość połączona z brawurą, które są najczęstszą przyczyną wypadków, w sytuacji gdy na jezdni pojawia się śnieg i lód, to prosta droga do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego tak ważne jest, szczególnie w okresie zimowym, dostosowanie prędkość jazdy nie tylko do obowiązujących limitów, ale głównie do warunków panujących na trasie. Poza tym należy zachować większy niż zwykle odstęp od pojazdu poprzedzającego, aby mieć więcej czasu i miejsca na reakcję w sytuacji zagrożenia.

Imprezy sylwestrowe często łączą się ze spożywaniem alkoholu. Pamiętajmy, by nie wsiadać za kierownicę po wypiciu napojów wysokoprocentowych. Po imprezie należy zadbać o sprawdzenie swojej trzeźwości. Można to zrobić chociażby na każdym pobliskim komisariacie policji. Zwracajmy uwagę na naszych znajomych, z którymi spędzaliśmy wieczór, czy na pewno wsiadają trzeźwi do swoich samochodów. Pamiętajmy, by być wypoczętym i przede wszystkim czuć się dobrze. Zwłaszcza jeśli przed nami długa podróż do domu. Podczas powrotów ruch na drogach będzie wzmożony, więc należy zachować należytą ostrożność i być czujnym. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo, osób, które przewozimy i innych uczestników ruchu drogowego.
Czym może się skończyć jazda po pijaku pokazuje film wielkopolskiej policji