Dwie kobiety z powiatu gostyńskiego oraz mężczyzna z powiatu kaliskiego zmarli w szpitalu przy Szwajcarskiej w Poznaniu. Łącznie w Wielkopolsce są już 244 ofiary śmiertelne Covid-19.


najwięcej zachorowań jest w powiecie poznańskim – aż 11. Wśród nich jest jedno dziecko. Cztery przypadki odnotowano w powiecie gostyńskim, który od soboty należy do żółtej strefy, a także w sąsiednim powiecie krotoszyńskim.
Po dwa zakażenia stwierdzono w powiatach słupeckim i ostrowskim, a po jednym w powiatach: gnieźnieńskim, wrzesińskim, konińskim, wolsztyńskim, tureckim oraz pilskim.
Łącznie sześć osób trafiło do szpitala przy ul. Szwajcarskiej, dwie do placówki przy ul. Szpitalnej w Poznaniu, a jedna do lecznicy w Koninie.
W Wielkopolsce od początku pandemii w marcu odnotowano do tej pory 6404 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 833 to przypadki aktywne. 244 osoby zmarły, a 5327 wyzdrowiało.
Poważny wzrost zakażeń mamy natomiast w sąsiadującym z Wielkopolską powiecie milickim, 26 zakażeń pochodzi w większości z jednego z dużych zakładów w regionie. Głos Milicza donosi, że chodzi o ZM Tarczyński i jego ukraińskich pracowników