24 latka Bez prawa jazdy i prawa do prowadzenia pojazdu mknęła po drogach w okolicach Kalisza. Kierująca już wkrótce będzie tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

Do kontroli drogowej doszło wieczorem w Koźminku. Okazało się, że siedząca za kierownicą mazdy 24-latka, nie ma przy sobie prawa jazdy. Sprawdzenie w systemie wykazało, że raczej go mieć nie powinna. Funkcjonariusze ustalili, że wobec mieszkanki powiatu kaliskiego sąd orzekł 3-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Już wkrótce 24-latka odpowie za popełnienie przestępstwa, jakim jest kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi.

Od 1 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi pond dwa temu regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia.