Grupa inicjatywna, która od kilku miesięcy zapowiada chęć przeprowadzenia referendum dotyczącego odwołania burmistrza i Rady Miejskiej w Jarocinie – ma dzisiaj złożyć w tej sprawie informacje w magistracie i u komisarza wyborczego – dowiedział się portal jarocinska.pl

Adam-Pawlicki-660x330Dokument jest wymogiem formalnym i pozwala na rozpoczęcie zbierania podpisów pod inicjatywą. Wcześniej na  portalu społecznościowym założono profil pod nazwą Referendum Jarocin 2015. Akcję polubiło blisko 900 osób. Wśród nich jest wiceburmistrz Robert Kaźmierczak. On też chce referendum, ale w sprawie ruchu na rynku.

Sporo osób zaangażowanych w przeprowadzenie odwołania władz miasta to ci, którym nie podobają się między innymi zmiany w gminnej oświacie. – Nie chodzi tylko likwidację przedszkoli, ale również likwidację Jarocińskiego Ośrodka Kultury, zadłużanie gminy i to, że radni tak naprawdę nie kontrolują dzisiaj działalności władz miasta, a tego od nich oczekujemy – zastrzega jeden z pomysłodawców plebiscytu.

– Nie boję się referendum, bo jestem pewien w stu procentach, że te działania, które robimy, będą świetnie odebrane – komentował wcześniej inicjatywę burmistrz Adam Pawlicki.

2015-07-20 ok24.tv za jarocinska.pl