AgroUnia wyjdzie na ulice. Protesty w 50 miejscach w całej Polsce, także w Ostrowie i okolicach.
Z uwagi na protesty policja inforumje, że w dniu 09.02.2022 r. (środa) od godziny 10:00 będą utrudnienia w ruchu drogowym na drodze krajowej nr 25 na trasie Kalisz- Ostrów (od m. Ociąż do skrzyżowania ulic Raszkowska/Krotoszyńska/al. Słowackiego w Ostrowie Wlkp.) Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Zalecamy dla samochodów osobowych objazd odcinka drogi krajowej nr 25 przez miejscowości Ociąż- Kwiatków- Lewków- Kołątajew – Karski lub Skalmierzyce- Śliwniki- Psary- Rososzyca- Sieroszewice- Parczew- Wtórek, w zależności od kierunku docelowego. Prosimy również pieszych korzystających z przejść dla pieszych, szczególnie w rejonie al. Słowackiego w Ostrowie Wlkp., o zachowanie ostrożności.
– Protest będzie miał różną formę. Jedni rolnicy będą blokować ulice przez kilka godzin. Szykujemy także przejazdy traktorami do miast wojewódzkich – informował Kołodziejczak.

Działania o najbardziej nasilonym charakterze zaplanowano w województwach: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i lubelskim.

– Jesteśmy do tego zmuszeni, bo rząd nie radzi sobie z sytuacją. Naszą akcję kierujemy do mieszkańców miast. Chcemy zwrócić ich uwagę na to, że problemy rolników dotykają także ich. Za chwilę będą musieli płacić horrendalne sumy za żywność. Inflacja i wysokie ceny produktów spożywczych nie biorą się znikąd – tłumaczył lider AgroUnii.