Duże zainteresowanie konkursem na opracowanie koncepcji budowy krytej pływalni w Kępnie. Złożonych zostało aż 13 wniosków, po ocenie formalnej do dalszego etapu dopuszczono 12 – wśród firm jest firma architektoniczna z Ostrowa Wielkopolskiego ( Dominiczak&Szczuraszek), która ma w swoim dorobku kilkanaście aquaparków m.in. ten w Kaliszu. A jednym z warunków uczestnictwa w konkursie, jaki Spółka Projekt Kępno Sp. z o.o. postawiła przed uczestnikami konkursu było posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia.

Wczesną wiosną 2017 r. rozpoczęłyby się pierwsze prace budowlane – powiedział Piotr Psikus. Nowy obiekt ma powstać na terenie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a finanse na jego budowę Spółka Projekt Kępno będzie czerpać z bieżących wpływów budżetu gminy oraz środków zewnętrznych pozyskanych z emisji obligacji. Przewidywana wartość całej inwestycji ma zamknąć się w kwocie ponad 23 mln zł.

basen-lodowisko-kepno-kosir0

Kryta pływalnia, która powstanie w Kępnie wyposażona ma być w 6 torów pływackich o długości 25 m, widownia – łącznie 200 widzów, brodzik dla małych dzieci, miejsce do nauki pływania, sauny, jacuzzi , bicze wodne, zjeżdżalnie, odnowa biologiczna, grota śnieżna oraz w wiele innych atrakcji. Basen ma służyć młodszym i starszym mieszkańcom naszego regionu, jak również ościennych powiatów.

To doskonała wiadomość również dla wszystkich, którzy do tej pory korzystali z usług aquaparków w Ostrzeszowie czy w Oleśnicy. Jeśli wszystko będzie układało się po myśli samorządu, kryta pływalnia w Kępnie ma zacząć działać jesienią 2018 r. lub wczesną wiosną 2019 r. Warto podkreślić, iż kryta pływalnia to jedno z założeń kampanii wyborczej Piotra Psikusa, który rok temu złożył ślubowanie obejmując fotel burmistrza.

2016-01-15 ok24.tv za radiosud.pl