„Witczakówka” staje się faktem – rozstrzygnięty został przetarg na projekt przebudowy drogi nr 25. Projekt będzie kosztował 8 000 000 złotych. „Jest to bardzo dobra informacja dla mieszkańców Kalisza i mieszkańców ziemi ostrowskiej. To droga, na rzecz której miałem przyjemność lobbować w poprzedniej kadencji” – powiedział Radiu Centrum poseł Platformy Obywatelskiej Mariusz Witczak, współautor koncepcji, która została wpisana w rządowy program przebudowy dróg krajowych.

„Realizacja tego projektu stała się już faktem – wydanie pierwszych milionów złotych to jest gwarant tego, że ta droga będzie realizowana. Nie może być inaczej, bo wydanie pierwszych, niemałych publicznych pieniędzy na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe, czyli pierwszy etap przygotowania budowy tej drogi, daje nam gwarancję, że ta droga zostanie zrealizowana.”

Słynna już „witczakówka”, to 64 km drogi, która połączy Kalisz z Ostrowem, a dalej z węzłem Modła, z autostradą A2. Poza drobnymi zwężeniami – np. w Kokaninie, „witczakówka” będzie miała 4 pasy ruchu.
Koszt całej inwestycji szacowany jest na ponad 1 100 000 000 złotych, przewidywany czas jej realizacji – do 2023 roku, czyli do końca bieżącej perspektywy unijnej.

2016-11-15 ok24.tv za rc.fm