W Kaliszu będą produkowane elementy reklamowe dla McDonald’s, H&M i NIKE. Zakład powstanie przy ul. Zachodniej, w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej – podaje portal faktykaliskie.pl. Firma ATO, która go wybuduje, już ma swoją siedzibę w mieście. Nowa inwestycja związana jest ze zwiększeniem produkcji, a to oznacza tez wzrost zatrudnienia. Pierwsze prace, które leżą po stronie Miasta ruszyły w połowie grudnia.

Spółka na kaliskim rynku istnieje od wielu lat. Swoją siedzibę ma przy al. Wojska Polskiego i ta lokalizacja pozostanie bez zmian. ATO produkuje elementy reklamowe oparte o obróbkę plastyczną blach, tworzyw sztucznych, często z bardzo skomplikowaną konstrukcją i oświetleniem typu LED. Dodatkowo firma posiada zakład w Dobrodzieniu w województwie opolskim, gdzie produkuje meble, przygotowując całkowite wyposażenie wnętrza sklepów.

Produkty kaliskiej firmy dostarczane są do wszelkiego rodzaju sklepów, które powstają w nowo otwieranych centrach, galeriach czy pasażach handlowych na terenie całej Europy, Rosji, Azji, Bliskiego Wschodu, jak również do Afryki. ATO wyposaża powierzchni dla takich mareka, jak: Rossmann, Burger King, Zara, Douglas, Sephora, Bytom czy TK Maxx. Nic więc dziwnego, że potrzebuje nowej powierzchni. Obecnie jest na etapie tworzenia projektu kolejnej siedziby przy ul. Zachodniej. Oznacza to wzrost zatrudnienia o około 30 osób.

Powstanie tam obiekt o powierzchni 9 tysięcy metrów kwadratowych. – Będzie to zakład produkcyjny o powierzchni 7 tysięcy metrów kwadratowych wraz z biurowcem o powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych. Będziemy tam produkować elementy reklamowe dla sieciowych marek takich jak: McDonalds’s, H&M czy NIKE – mówi Tomasz Madziała z zarządu spółki.

ATO jest na etapie projektowania budynku, którego budowa rozpocznie się wiosną i potrwa do końca roku. W miejscu, w którym kilkutysięczny obiekt powstanie ruszyły pierwsze prace. Zgodnie z umową  Miasto zbuduje drogę dojazdową do zakładu. Jej zarys już jest widoczny. Przy ul. Zachodniej są jeszcze dwa tereny inwestycyjne wytyczone w ramach Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej.

2017-01-08 ok24.tv za faktykaliskie.pl , autorzy: AW, MIK, zdjęcia AW, Natkaniec Olechnicki Architekci