Radna Milena Kowalska twierdzi, że nierozsądne jest dzielenie basenów na miejskie i powiatowe, a konieczna w tej kwestii jest współpraca, taka, która pozwoli minimalizować koszty utrzymania.

11873727_953431961366568_7678624324276149151_n– Basen przy ulicy Paderewskiego jest basenem zewnętrznym i taką funkcję dobrze pełnił przez lata – mówi radna. – Pewnego rodzaju manipulacją jest stwierdzenie, że basen kryty funkcjonuje przez 12 miesięcy, a basen otwarty przez 3 miesiące w roku. Jeżeli nakłady na budowę basenu wewnętrznego mają wynieść 12 mln złotych, a odtworzenie basenu otwartego 3 mln złotych to okres zwrotu z tych inwestycji jest taki sam.

Radna w sprawie basenu i możliwej współpracy z powiatem przesłała zapytanie do starosty ostrowskiego. Pomysł wspólnego rozbudowy basenu przy III LO przez miasto i powiat nie jest nowy. Opowiada się za nim również radna Rady Powiatu Ostrowskiego Sylwia Nowicka. – Gdy dwa podmioty wykładają na inwestycję pieniądze to jest zdecydowanie taniej, tym bardziej, że z odpowiedzi zastępcy prezydenta Ziemowita Borowczaka ( na interpelację radnego Rafała Adamczaka)  wiemy, że nie ma możliwości pozyskanie na tę inwestycję pieniędzy z tzw. aglomeracyjnej puli w ramach ZITów.  A z obiektu korzystać będą nie tylko mieszkańcy Miasta, ale także powiatu stąd wspólne finansowanie byłoby jak najbardziej zasadne – dodaje S.Nowicka.

A oto odpowiedź, którą publikujemy w całości.

aqua1