O zmianach na stanowiskach prezesów dwóch ostrowskich spółek wiemy już oficjalnie – mimo wcześniejszych zaprzeczeń ze strony biura prasowego Urzędu Miejskiego. W czwartkowe południe z dziennikarzami spotkała się Beata Klimek – prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Z funkcji prezesa dawnego Holdikomu zrezygnował po niespełna dwóch latach Marek Kolasiński, a jego miejsce zajmie Bartosz Ziółkowski – do tej pory szef Miejskiego Zakładu Komunikacji.

To trzeci prezes w spółce Centrum Rozwoju Komunalnego / Holdikom w tej kadencji – pierwszym prezesem w spółce Holdikom SA była Dorota Misiak, kolejnym Marek Kolasiński a trzecim Bartosz Ziółkowski. Ziółkowski politycznie związany jest z Solidarną Polską, jest bliskim współpracownikiem ministra Andrzeja Dery. Oficjalne powody rezygnacji prezesa Kolasińskiego to „sprawy rodzinne”. Nieoficjalnie rezygnacja jest łączona z umową przedwstępną, jaka spółka CRK zawarła z BM Slam Stal w sprawie rozbudowy hali K1 przy ul. Kusocińskiego. Kolasinski miał złożyć rezygnację kilka dni po jej zawarciu.

-Wybór Bartka Ziółkowskiego na stanowisko szefa CRK wydawał się w tej sytuacji oczywisty – nie mamy czasu, aby wchodził ktoś z zewnątrz i uczył się od nowa – powiedziała radiuCENTRUM Beata Klimek, prezydent miasta.

Bartosz Ziółkowski od 2015 roku był prezesem MZK. Teraz stanowisko przejmie jego zastępca, Janusz Marczak.
„Jeśli chodzi o nowe stanowisko, nową funkcję – dla mnie nie jest zupełnie nowa, bo z wieloma trudnymi sprawami borykałem się w przeszłości i uważam, że damy sobie radę. Jest silny zespół, jesteśmy jak jedna pięść i idziemy w dobrym kierunku” – powiedział Bartosz Ziółkowski.

Jak przypomina Radio Centrum Bartosz Ziółkowski był już prezesem Holdikomu – został odwołany wraz ze swoim zastępcą Maciejem Witkowskim w 2011 roku przez prezydenta Jarosława Urbaniaka. Obaj przez kolejny rok po zwolnieniu pobierali pensje ze spółki, co gwarantowała im umowa podpisana jeszcze przez prezydenta Radosława Torzyńskiego (zakazująca pracy w konkurencyjnych spółkach) – łącznie to 380 000 złotych.


na fot. od lewej: Marek Kolasiński / były prezes CRK, Beata Klimek / prezydent miasta, Bartosz Ziółkowski / obecny prezes CRK

2017-12-29 ok24.tv za rc.fm