Bartosz Grabowski, reprezentant Wirażu Rowery Burghardt Ostrów, przeszedł do historii światowego speedrowera. Na rozgrywanych w Anglii mistrzostwach świata ostrowianin w wieku zaledwie 19 lat został mistrzem świata seniorów.

grabowskiBartosz Grabowski jest pierwszym zawodnikiem w historii speedrowera, który został zarówno mistrzem świata juniorów, jak i seniorów. Dwa lata temu w Adelajdzie zdobył złoto wśród juniorów. Teraz został najlepszym seniorem globu. Grabowski podczas mistrzostw świata w Anglii wywalczył łącznie trzy złote medale. Ostrowianin był najlepszy zarówno indywidualnie, w parach, jak i w drużynie. Oczywiście najcenniejszy jest tytuł indywidualnego mistrza świata seniorów. Polak wywalczył go po wyścigu dodatkowym z Anglikiem Chrisem Timmsem. W finale jechał także inny ostrowianin, Szymon Kowalczyk, który był dziewiąty.

W drużynie juniorskiej narodowych barw bronił Artur Reszelewski. Zawodnik Wirażu Rowery Burghardt Ostrów spisał się doskonale. Zdobył 12 punktów w 4 biegach, walnie przyczyniając się do złotego medalu Polaków. W indywidualnym finale juniorskiego czempionatu Artur Reszelewski był dwunasty.

2015-08-11 ok24.tv z rc.fm