Bartłomiej Jaszka, reprezentant Polski w piłce ręcznej i zawodnik niemieckiego Fuechse Berlin, być może dołączy do sztabu szkoleniowego MKS-u Kalisz. Sam zawodnik potwierdza naszemu portalowi, że wstępne rozmowy miały miejsce, aczkolwiek zapewnia, że nie zamierza kończyć kariery. Na oficjalne wieści trzeba poczekać przynajmniej do poniedziałku.

Sławomir Skoczek, prezes KPR Szczypiorno, który odpowiada za sekcję piłki ręcznej w MKS-ie, z komentarzem wstrzymuje się przynajmniej do poniedziałku.

Brązowy medalista mistrzostw świata z 2009 roku i olimpijczyk z Pekinu z 2008 roku od dłuższego czasu zmaga się z urazem barku. Problemy zdrowotne wykluczyły go z gry na wiele miesięcy, w tym z wyjazdu do Kataru na ostatni czempionat globu. Obecnie przechodzi rehabilitację. Według nieoficjalnych informacji, kontuzja miałaby go zmusić do zakończenia kariery zawodniczej i podjęcia nowych wyzwań, jakim byłoby objęcie trenerskich sterów w MKS-ie Kalisz. Nam udało się skontaktować z samym zainteresowanym, który przyznał, że walczy o powrót na parkiet.

– Nie podjąłem żadnej decyzji o zakończeniu kariery – zapewnił nas Bartłomiej Jaszka.

2015-05-15 ok24.tv za faktykaliskie.pl