Czy w samym centrum miasta, na ulicy Raszkowskiej ( na odcinku od Placu 23 Stycznia) pojawią się bariery ograniczające wjazd na rynek? Wszystko możliwe, gdyż o takim rozwiązaniu myśli wiceprezydent Ostrowa Ziemowit Borowczak.
came-urbaco-pilonas
fot. bolardy stosowane w dużych miastach europejskich

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Wojciech Kornaszewski interesował się, czy to prawda, że na rynku i przy ul. Kościelnej planowana jest likwidacja miejsc parkingowych? Natomiast radny Andrzej Kornaszewski apelował, by zrobić wreszcie porządek na zamkniętej części rynku.

– Tylko w jeden dzień, 28 kwietnia o godz. 14.00, naliczyłem na zamkniętych dla ruchu stronach rynku aż 16 parkujących aut osobowych oraz 4 ciężarówki dostawcze – mówi Andrzej Kornaszewski, radny miejski. – Nie liczyłem aut, które w tym czasie po prostu przejeżdżały od ul. Raszkowskiej do Wrocławskiej. Myślę że już nadszedł czas, żeby poważnie potraktować tę sprawę. Może wzorem innych miast wprowadzić nakaz dostarczania towarów do lokali do godz. 10.00, a może warto rozważyć np. zamknięcie wyjazdu z rynku w ul. Wrocławską. Warto chyba rozważyć różne propozycje przed rozpoczynającym się sezonem ogródkowym i wzmożonym ruchem mieszkańców na tej teoretycznie wyłączonej z ruchu samochodowego części rynku. Widzę tu również pole do popisu dla Straży Miejskiej.

Do sprawy tej ustosunkował się zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Ziemowit Borowczak. Stwierdził, że doskonale zdaje sobie sprawę, iż kierowcy zamkniętą dla ruchu część rynku, a także deptak wykorzystują jako miejsca parkingowe. – Należy ograniczyć wjazd na rynek od ulicy Raszkowskiej za pomocą bariery – mówi Ziemowit Borowczak. – Osoby uprawnione do wjazdu otrzymają stosowne piloty do obsługi wspomnianej bariery.

Jeśli natomiast chodzi o część rynku, która dziś jest otwarta dla ruchu, a także o ul. Kościelną i ul. Kaliską, to wiceprezydent Ostrowa także planuje ograniczenie tam miejsc parkingowych, ale tylko wtedy, gdy powstanie inny parking w okolicach rynku. – Rozważamy budowę takiego parkingu w okolicach ul. Staszica lub ul. Królowej Jadwigi – mówi wiceprezydent. – Ale bierzemy pod uwagę jeszcze kilka innych lokalizacji.

2015-04-30 ok24.tv za naszrynek.pl