Bandy na stadion zakupione za 206 tysięcy złotych

Bandy na stadion zakupione za 206 tysięcy złotych

W drugiej połowie stycznia głośno było w mediach o tym, że działacze żużlowej Ostrovii pisali do Urzędu Miejskiego w sprawie konieczności zakupu nowych band z atestetm. Nowy regulamin zobowiązuje do założenia nowych band i o takie klub wnioskował do Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego już we wrześniu 2017r. Ale prezydent Beata Klimek na pismo ani nie odpowiedziała, ani nie przeznaczyła żadnej kwoty na ten cel do projektu budżetu na 2018r.

Pod koniec grudnia 2017r. gdy radni głosowali nad projektem budżetu na 2018r. takiego zadania jak zakup band nie było w zaproponowanym projekcie budżetu.

Gdybyśmy wiedzieli o tym piśmie klubu żużlowego, to na pewno byłyby pieniądze uwzględnione przy zatwierdzaniu budżetu. Gdyby prezydent pokazała tą kwotę w projekcie budżetu i powiedziała na co jest przeznaczona nikt z nas nie głosowałby przeciwko. Ale nie pokazano nam ani pieniędzy, ani tego pisma. Za chwilę trzeba będzie przeprowadzać treningi, a kibice wiedzą, że w tym roku nie będą już punktowane – zamiast tego mają być sparingi, sędzia i spełnione wszystkie warunki PZM”– mówili na styczniowej konferencji prasowej Andrzej Kornaszewski i Mariusz Leki, radni opozycji.

 

Radni dopiero na styczniowej sesji zatwierdzili takie zadanie jak zakup band, urząd ogłosił przetarg.  Przetarg na bandy został właśnie rozstrzygnięty. Kosztować będą  206 tysięcy złotych. Pojawią się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Poprzednie bandy – z wymaganą homologacją – były kupione z pieniędzy miejskich w 2007r.

2018-02-09  ok24.tv