Cztery dziewczynki z Grupy Baletowej „Gwiazda” z Ostrowa Wlkp. wystąpiły w spektaklu „Jezioro łabędzie” wystawionym w Poznaniu przez The Royal Moscow Ballet. Mimo tremy, poradziły sobie znakomicie, choć emocje, jak same przyznały, były ogromne.

Propozycja występu początkujących baletnic u boku tak renomowanych mistrzów, jakimi są tancerze z The Royal Moscow Ballet, wypłynęła od kierownictwa samego zespołu, co nie jest to wcale takie oczywiste. Jako, że promotor baletu, agencja Prestige MJM mieści się w Ostrowie Wielkopolskim postanowiono więc tutejszej szkole zaproponować uczestnictwo w baletowym projekcie. Patrycja Stendera, szefowa „Gwiazdy” wytypowała cztery dziewczynki, które kilka tygodni temu rozpoczęły próby do przesłanego przez management układu choreograficznego. Były to: Lena Stefańska i Weronika Rychlewska z grupy V i uczęszczające do zespołu od dwóch lat oraz Aleksandra Lewek i Iga Lewińska z grupy IV ćwiczące już od czterech lat.

Na trzy godziny przez rozpoczęciem przedstawienia w Sali Ziemi młode baletnice przyjechały do Poznania, gdzie odbyły kilkunastominutową próbę z udziałem profesjonalistów. Poinstruowane przez Anatolija Emelianowa – głównego tancerza, choreografa i dyrektora generalnego The Royal Moscow Ballet – zastosowały się idealnie do jego wskazówek. W pierwszym  akcie zadaniem dziewczynek było przejście po scenie, w drugim natomiast zatańczyły z balowymi maseczkami w dłoniach wraz z głównym baletmistrzem. Poradziły sobie znakomicie, choć cała czwórka przyznawała się do ogromnych emocji tuż przed wyjściem na scenę. Publiczność również doceniła występ obiecujących adeptek trudnej sztuki baletowej.

2017-11-28 ok24.tv za mjm prestige