Kolejni inwestorzy zdecydowali ulokować swoje przedsiębiorstwa w gm. Żelazków w pow. kaliskim. Po 2 przetargach na działki w miejscowości Dębe jest już 12 firm. To przedsiębiorstwa związane m.in. z branżą spożywczą, elektroinstalacyjną,transportem i magazynowaniem, działalnością związaną z doradztwem w zakresie informatyki, ale także zakład cynkowniczy, renowacji fortepianów czy producent stolarki okiennej.

„Na 5 sierpnia został ogłoszony przetarg na ostatnich 5 działek. One są mniej więcej wielkości od 4 do 5 ha. Czyli jest to powierzchnia około 20 ha granicząca z gminą Ceków Kolonia. Wszystkie działki przy drodze wojewódzkiej 470 zostały w 2 pierwszych przetargach sprzedane” – powiedział Radiu Centrum wójt, Sylwiusz Jakubowski.

na fot. Sylwiusz Jakubowski / wójt gminy Żelazków

Firmy, które już wykupiły działki są na etapie przygotowywania projektów dot. budowy swoich siedzib. Prace z tym związane powinny ruszyć około marca-kwietnia przyszłego roku. Gmina natomiast przygotowuje się do projektów w zakresie realizacji wodociągu i drogi dojazdowej do działek. Jak przewiduje Sylwiusz Jakubowski, pracę w przedsiębiorstwach może znaleźć około 100 mieszkańców gminy Żelazków.

2016-08-03 ok24.tv za rc.fm