Znikające z kont pieniądze, smsy z informacją o ujemnym saldzie. Poważna awaria w Idea Banku nie oznacza tym razem problemów z logowaniem czy z kartą płatniczą.

19 listopada 2019 r. w wyniku błędu systemowego zostały podwójnie zaksięgowane na rachunkach klientów rozliczenia transakcji płatniczych dokonanych przez klientów w okresie weekendowym tj. 16-18 listopada 2019 r. W pliku rozliczeniowym mogą się również pojawić nieliczne transakcje z 15 listopada 2019 r. – czytamy w komunikacie banku.

Klienci są oburzeni

Przecież w tym banku częściej coś nie działa niż działa.

konieczność szukania przyczyn problemów (brak możliwości zalogowania) na FB jest żenująca. Chętnie dowiedziałabym się kiedy zostanie rozwiązany obecny problem.

Ostatnia szansa na zatrzymanie klientów. Kiedy zwrócicie nam nasze pieniądze? Wpieprzyliście nas w grube kłopoty i na bank będziecie unikać odpowiedzi.

Przyczyna błędu została zdiagnozowana, aktualnie Bank pracuje nad jej jak najszybszym rozwiązaniem, a sam błąd został już 19 listopada zgłoszony do dostawcy systemu bankowego. Wszystkie przypadki podwójnego księgowania zostaną usunięte z systemu dzisiaj do końca dnia – obiecuje bank.