Na basenie w Kaliszu w powietrzu zaczął unosić się intensywny, gryzący zapach chloru. Dzieci zaczęły odczuwać duszności. Szybko wyciągnięto je z wody, ale duszności się pogłębiały.

Z budynku basenu ewakuowano łącznie około 60 osób. Sześcioro dzieci trafiło do szpitala. Straż pożarna podjęła swoją interwencję po godzinie 11 w budynku basenu przy ul. Łódzkiej.

3_59

Zostaliśmy poinformowani o tym, że dzieci (3 klasa szkoły podstawowej), które miały zajęcia pływackie, zaczęły odczuwać duszności. 14 dzieci zabrano do szatni, ale tam duszności się pogłębiły, więc ewakuowano cały budynek – informuje Grzegorz Kuświk, rzecznik kaliskiej straży pożarnej.

Jak informowała policja, łącznie ewakuowano około 60 osób i ze wstępnych informacji wynikało, że miało mieć to związek z rozszczelnieniem instalacji z chlorem. Kiedy strażacy dokładniej zbadali wnętrze budynku, okazało się, że przyczyna może być inna.

– Substancja występowała w pomieszczeniach technicznych, gdzie dozowana jest do wody. Tu najprawdopodobniej doszło do dysfunkcji tego urządzenia w ilości dozowanej substancji, lub też problemy z wentylacją, która rozprowadzała substancję po całym budynku – mówi Kuświk.

Sześcioro dzieci z najpoważniejszymi objawami przetransportowano do szpitala na szczegółowe badania.

2017-05-2 ok24.tv za tvn24.pl, fot. faktykaliskie.pl