Policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali awanturnika, który rozbił szybę w drzwiach oddziału szpitalnego. Nietrzeźwy mężczyzna trafił wcześniej do szpitala na obserwację, ale najwyraźniej energia go rozpierała i ostatecznie noc spędził w mniej komfortowych warunkach w policyjnym areszcie.

Z agresywnym pacjentem przyszło się spotkać pracownikom pogotowia wczoraj na ostrowskim szpitalny oddziale ratunkowym. 36-letni mieszkaniec gminy Odolanów został przewieziony na SOR w związku z obrażeniami jakich doznał w wyniku upadku. Mężczyzna ten znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu.

Po udzieleniu pomocy mężczyzna pozostał na obserwacji, ale najwyraźniej troska o jego zdrowie nie spodobała mu się. W ruch poszedł metalowy stojak od kroplówek, którym rozbił szybę w drzwiach oddziału. Sam stojak również uległ uszkodzeniu. Szybka interwencja personelu szpitala pozwoliła na uniknięcie dalszych strat i zakłócania spokoju innym, potrzebującym pomocy pacjentom. Na miejscu zjawili się wezwani policjanci i agresywny 36-latek spędził ostatecznie noc w policyjnym areszcie.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia, za co może mu grozić 5 lat więzienia. Nie wykluczone też, że będzie musiał pokryć koszty związane z naprawieniem wyrządzonej szkody.

2015-05-19 ok24.tv za KPP Policja