Radny Wojciech Matuszczak na profilu społecznościowym skomentował odpowiedź, jaką otrzymał na interpelację w sprawie udostępnienia audytu zleconego przez miasto, a dotyczącego spółki Holdikom. Warto przypomnieć, że za audyt we wrześniu 2015 roku miasto z publicznych pieniędzy zapłaciło blisko 50 tysięcy złotych ( dokładnie 49 200,00zł) i – póki co – radni nie zostali zapoznani z dokumentem.

–  Wszystkie dane wrażliwe są w raporcie zakryte. Niestety mam jedynie osobisty wgląd do dokumentu i będziecie Państwo (zainteresowani) skazani na moją subiektywną relację. Po pierwszej godzinie lektury dokumentu odnoszę wrażenie dużej wiedzy sporządzających dokument, aż szkoda, że takich ludzi nie możemy mieć w Urzędzie lub w „HOLCYRKU” – napisał na FB radny Wojciech Matuszczak.

Matuszczak

„Raport z usługi eksperckiej w zakresie sporządzenia wielowymiarowej analizy reorganizacji spółki Holdikom S.A. w Ostrowie Wielkopolskim” zostanie udostępniony Panu do wglądu w Biurze Nadzoru Właścicielskiego, w uprzednio ustalonym terminie. – taka informację uzyskał radny Wojciech Matuszczak. Pod wpisem pojawiły się od razu komentarze dotyczące zapowiadanej jawności i transparentności decyzji i dokumentów. Transparentność była bowiem częstym słowem wypowiadanym w kampanii przez ówczesną kandydatkę na prezydenta miasta Beatę Klimek.

– Zapowiadam przeprowadzenie audytu w Holdikomie i wszystkich spółkach komunalnych. I wtedy pokażemy wszystkim mieszkańcom czarno na białym jakie są dokumenty, co tam jest ukryte, jakie trupy z szafy jeszcze wyjdą i mieszkańcy Ostrowa dokładnie się dowiedzą jakie zobowiązania, na kim spoczywają i jakie interesy robiło się w Holdikomie – to cytat z telewizyjnej debaty prezydenckiej, zapowiedź wypowiedziała kandydatka na prezydenta Beata Klimek.

80a2966f-75b9-4b24-a9fe-1df631262b13_2820

– Dzisiaj widzimy tę transparentność. Audyt może poznać radny, w kąciku i może jeszcze każą mu podpisać zobowiązanie do milczenia? Pani Prezydent, co z Pani zapowiedzią? Co z tą powtarzaną jak mantra transparentnością? Kiedy mieszkańcy Ostrowa poznają to o czym Pani tak kwieciście mówiła w debacie? A może audyt Panią rozczarował? Może zamiast trupów w szafie był porządek? – komentuje radny PO Andrzej Kornaszewski.

Ciąg dalszy sprawy z pewnością nastąpi na środowej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

2016-02-23 ok24.tv