Artur Homan jest operatorem kamery, filmowcem, leśnikiem, fotografem, autorem filmów „Rytmy Natury w Dolinie Baryczy”, „Kraina 1000 bocianów”,”Stawy Milickie – Kraina Niezwykłości”. Od dzieciństwa tapla się w bagnie, ukrywa w lesie, skrada po łące podpatrując i rejestrując życie przyrody. Tym razem przyjdzie mu trochę zmarznąć.

Ostrowianin wyrusza w roli operatora kamery do Antarktyki, by uczestniczyć w bezprecedensowym przedsięwzięciu kulturalnym. Pomysłodawcy zbierają jeszcze pieniądze w akcji Polak Potrafi. Na co są zbierane pieniądze?

[jwplayer mediaid=”9766″]

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest fotograf Bartosz Stróżyński.  – W trakcie naszej wyprawy powstanie film. Do tego będą też zdjęcia wykonane techniką fotograficzną sprzed 150 lat i jeszcze pierwszy koncert polskiego artysty w Antarktyce – opowiadał w Trójce Bartosz Stróżyński. Oprócz niego w wyprawie wezmą udział Adam Nowak (lider zespołu Raz, Dwa, Trzy) i aktor Olaf Lubaszenko.

Początek wyprawy już 12 lutego. Pomysłodawca akcji zapowiadał liczne jej atrakcje. – Zabieramy tam sprzęt koncertowy, rozstawimy go w jakimś pięknym miejscu między lodowcami. Adam Nowak usiądzie z gitarą i zagra koncert, który będzie transmitowany w Trójce.

Akcję można wspomóc wpłacając kwotę na portalu Polak Potrafi:

https://polakpotrafi.pl/projekt/trzy-sztuki-w-antarktyce

2017-01-21 ok24.tv