Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy 26 maja 2020 roku na parkingu przy krajowej 11 w Szczurach porzucili ponad 100 beczek z chemikaliami. Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.
W akcji w Szczurach brali udział: Jednostka chemiczna Straży Pożarnej, biegły z zakresu ochrony środowiska, pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego Gminy Ostrów Wlkp.
Niebezpieczne substancje zostały zabezpieczone. Technicy kryminalistyki przeprowadzili oględziny naczepy oraz miejsce jej ujawnienia. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców tego przestępstwa.
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy, w wyniku intensywnych czynności operacyjnych ustalili i 30 listopada br. zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za składowanie i transport oraz porzucenie w niezabezpieczonej naczepie pojemników z niebezpiecznymi odpadami zawierającymi substancje chemiczne o właściwościach szkodliwych i łatwopalnych między innymi takich jak etylobenzen.
Zatrzymani, 28 i 52- latek z województwa dolnośląskiego usłyszeli zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób i mienia wielkich rozmiarów. Było to także, jak uznali biegli, realne zagrożenie dla środowiska, dla wody, ziemi i powietrza.
Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.
oto, kto ma sprzątnąć przyczepę spierali się Gmina Ostrów i Generalna Dyrkecja Dróg i Autostrad, sprawa trafiła do sądu – KLIK!