Szykuje się wielkie wydarzenie kulturalne. Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod batutą Anny Duczmal-Mróz 2 czerwca wystąpi w Jarocinie. – Podczas koncertu wyruszymy w takt melodii Wolfganga Amadeusa Mozarta, Edwarda Griega, Ludwiga van Beethovena, Modesta Musorgskiego, Antonino Dvořáka czy Wojciecha Kilara i będzie to wędrówka po 3 kontynentach – zapowiadają organizatorzy – Stowarzyszenie Jarocin XXI i Towarzystwo Muzyczne.

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus została założona w Poznaniu w 1968 roku przez Agnieszkę Duczmal. Od 2009 roku drugim dyrygentem Orkiestry jest Anna Duczmal-Mróz. Skąd pomysł na taki „podróżniczy koncert”? Orkiestra współpracowała z zagranicznymi radiofoniami, m.in: niemieckimi NDR, WDR, SFB oraz BBC w Londynie, CBC w Montrealu i radiofonią meksykańską. Prowadzi działalność koncertową w większości krajów europejskich oraz w USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Kuwejcie, Tajwanie i Japonii, a wśród najsłynniejszych sal koncertowych, w których występowała Orkiestra, należy wymienić Concertgebouw w Amsterdamie, filharmonie w Berlinie, Kolonii, Monachium i Petersburgu, lipski Gewandhaus, wiedeński Musikvereinsaal, Pollack Hall w Montrealu, Queen Elizabeth Hall w Londynie, mediolański Teatro alla Scala oraz Tokyo Opera City Concert Hall. Orkiestra regularnie bierze udział w licznych europejskich festiwalach muzycznych. Wędrując po świecie muzycy Amadeusa chłoną atmosferę odległych lądów i swoimi wrażeniami będą dzielić się w czasie jarocińskiego koncertu.
Koncert dofinansowano ze środków Gminy Jarocin oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Bilety w cenie 15 zł (dzieci i młodzież do 18 roku życia) 20 zł (dorośli) do nabycia w kasie kina i Kawiarni Filmowej oraz na www.kino.jarocin.pl