CERT Polska ostrzega przed nową kampanią oszustów podszywających się pod PKO BP. Cyberprzestępcy obiecują pieniądze za rzekomą aktualizację aplikacji banku.

„Uwaga! Ostrzegamy przed nową kampanią malware na smartfony Android” – czytamy we wpisie CERT Polska. Malware to złośliwe oprogramowanie infekujące urządzenia mobilne, które może służyć do kradzieży środków z kont bankowych.

Przedstawiciele CERT Polska wskazali, że „cyberprzestępcy obiecują pieniądze za aktualizację (aplikacji banku) pobraną z reklamy”. „Komunikat został przygotowany niestarannie za pomocą translatora, więc wielu osobom po ujrzeniu reklamy zapali się ‚czerwona lampka'” – dodali.

Uwaga! Ostrzegamy przed nową kampanią malware na smartfony Android zachęcającą do instalacji poprzez reklamy Facebooka….

Opublikowany przez CERT Polska Wtorek, 29 września 2020

Do ostrzeżenia dołączono także zrzut ekranu z reklamą przygotowaną przez oszustów. „Płacimy każdemu, kto zaktualizuje aplikację! Proszę zaktualizuje aplikację dla zaliczenia gotówki” – czytamy w reklamie, w której wykorzystano logo największego banku w Polsce.