Jest akces do założenia w Ostrowie Wielkopolskim nowej spółki „BM Stal”, która zgłosiła drużynę do rozgrywek Tauron Basket Ligi. 15 lipca mija bowiem termin na składanie papierów do PLK.

napierała (1)PLK S.A. w ciągu dwóch dni poda informację o ewentualnych brakach w dokumentacji, na uzupełnienie których klub będzie miał siedem kolejnych dni. Informacja o przyznaniu lub odmowie przyznania licencji okresowej na sezon 2015/16 zostanie podana do publicznej wiadomości do końca lipca bieżącego roku. Zgłoszenie Ostrowa Wielkopolskiego do ekstraklasy oznacza, że nie ma możliwości powrotu do ewentualnej gry ostrowskiej drużyny w I lidze. Wybór jest prosty – albo ekstraklasa, albo I liga. Ostrów Wielkopolski wybrał ekstraklasę, co oznacza, że miejsce ostrowskiej Stali w I lidze jest już praktycznie zajęte. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na miejsce Ostrowa Wielkopolskiego już zgłosiły się inne zespoły, termin zgłoszeń upływa także 15 lipca.

Budowanie spółki i ewentualny start w ekstraklasie nie może się wydarzyć bez udziału Klubu Stal. Bowiem to klub ma prawo startu do gry w najwyższej klasie rozgrywek.

Wiadomo już także , że filarami drużyny – BMSLAM Stal Ostrów będą zapewne  Tomasz Ochońko, Wojciech Żurawski, Wojciech Pisarczyk oraz Adrian Mroczek-Truskowski, bowiem z tymi koszykarzami już podpisano stosowne kontrakty.  Dodatkowo są prowadzone są rozmowy z innymi polskimi graczami w tym i z Marcinem Sroką, który  po latach ponownie wróciłby do Ostrowa.

2015-07-15 ok24.tv