Lotnisko w Michałkowie zwolnione z podatku od nieruchomości i działalności gospodarczej. Z takim wnioskiem do Rady Gminy wyszedł wójt Piotr Kuroszczyk. Rajcy przychylili się do prośby i na ostatniej sesji jednogłośnie podjęli stosowną uchwałę. Dzięki temu Aeroklub Ostrowski nie będzie musiał zapłacić w 2016 roku Gminie Ostrów Wielkopolski aż 870 tysięcy złotych podatku.

DSC_0044

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z opłaty zwolniono 104 hektary gruntów co w sumie daje 818 tysięcy złotych, kolejne 51 606 złotych to podatek od budynków m.in. hangary oraz pomieszczenia na potrzeby aeroklubu.
To pierwsze tego typu zwolnienie z podatku dla Aeroklubu Ostrowskiego.

-Oczywiście podatki od nieruchomości to ogromny zastrzyk finansowy dla budżetu gminy. Dzięki nim możliwych jest wiele inwestycji. Jednakże rolą samorządu jest również wspieranie tak prężnie działających i prestiżowych ośrodków jak lotnisko w Michałkowie. Odbywające się tam przedsięwzięcia lotnicze cieszą się sławą nie tylko w kraju ale i zagranicą, dlatego dziękuję całej Radzie Gminy, że głosowała jednogłośnie przychylając się do projektu uchwały – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Do tej pory Aeroklub Ostrowski zgodnie z przepisami nie musiał płacić takiego podatku. Od stycznia nowego roku zmieniły się przepisy, które nakładają taki obowiązek. Aeroklub zapłaci jedynie za budynki oraz przynależne tereny, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. W sumie to kwota 18 tysięcy złotych.

2016-02-10 ok24.tv