Adam Wasiela zastąpi dotychczasowego prezesa Stowarzyszenia Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski Pawła Rajskiego. 5 marca 2016r.  na zebraniu sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Rajski po 25 latach pełnienia funkcji prezesa złożył rezygnację. Warto przypomnieć, że Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski zaczęli działać i organizować zbiórki dokładnie 25 lat temu, zanim pojawiła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

12806167_1683599448554611_3843616985198350306_n 12814427_1572016959783491_5699756050037349866_n

 

 

 

 

Coś

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Nie obraziłem się na nikogo, nie zostałem zmuszony do tej decyzji! Przeciwnie! Uznałem, że nadszedł ten właśnie moment, by przekazać stowarzyszenie znajdujące się na sporym finansowym plusie w nowe, młodsze ręce. Świat zmienia się wokół nas i być może Stowarzyszeniu potrzebny jest nowy impuls? Nie trzaskam więc drzwiami, na nikogo się nie obrażam, postanowiłem tylko właśnie teraz oddać ster w inne ręce, by ten ,,statek’’ wciąż był na kursie i wciąż przywoził wielu ludziom bagaż pomocy i radości. Jako prezes honorowy będę wspierał swojego następcę, bo żyć nagle bez stowarzyszenia po prostu się nie da! Z tych lat pozostanie w moim sercu wiele obrazów! Nie tylko z trudem zebranie kilka milionów złotych, ale pełne stadiony na festynach, charytatywne bale, tłumy na Gwiazdce na Rynku, zakupy sprzętu, remonty na szpitalnych oddziałach. Pozostanie wiele ludzkich historii, w których staraliśmy się pomóc, jak ta sprzed kilkunastu lat kiedy walczyliśmy o przeszczep serca Michałka, dziś dorosłego mężczyzny. Czy chociażby wszystko to, co pozytywnego działo się wokół pomocy Matyldzie. Pozostanie wiara, że warto pomagać innym, mimo krytyki, czasem także niezasłużonego hejtu, który bardzo boli. Zachęcam wszystkich do angażowania się w pomoc charytatywną, bo czekających na pomoc drugiego człowieka wciąż jest bardzo wielu. Dziękuję wszystkim, z którymi przez te lata współpracowałem: moim najbliższym, ludziom ze Stowarzyszenia, a w szczególności Andrzejowi Leraczykowi i Bożenie Szczepaniak, kolejnym Prezydentom Ostrowa, samorządowcom, szkołom i przedszkolom, które zawsze były wsparciem przy rozprowadzeniu cegiełek. Dziękuję sponsorom, osobom i instytucjom – wszystkim! – napisał na FB Paweł Rajski.


Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski przez lata wyposażyło oddziały w ostrowskim szpital i małym szpitaliku, organizowało indywidualną pomoc dla chorych dzieci i tych wymagających rehabilitacji. To pierwsza organizacja w regionie, która aktywnie zaczęła akcję przypominania o odpisie 1% podatku. Stowarzyszenie było także organizatorem „Gwiazdki na ostrowskim Rynku”.

Adam Wasiela był do tej pory członkiem Stowarzyszenia.

2016-03-05 ok24.tv