Były kaliski poseł Adam Rogacki będzie współrządził stadionem PGE Narodowym w Warszawie. Jeden z trzech bohaterów tak zwanej afery madryckiej został członkiem rady nadzorczej spółki PL.2012+, która jest głównym operatorem największego stadionu w Polsce.

Adam Rogacki został nowym członkiem rady nadzorczej spółki PL.2012+, która zarządza stadionem PGE Narodowym w Warszawie. Były kaliski poseł zasiadł w niej jako przedstawiciel ministra sportu i turystyki Witolda Bańki. Spółka PL.2012+ powstała w 2013 roku i jest następczynią spółki PL.2012, która została powołana przez ówczesnego ministra sportu do przygotowania mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012.

Zadaniem nowej państwowej spółki jest przede wszystkim zarządzanie stadionem PGE Narodowym, budowanie jego marki oraz wszystkie działania marketingowe, tak by obiekt przynosił jak największe zyski. Adam Rogacki ukończył prawo administracyjne (podobnie jak poseł Beata Kempa), przez ostatnie 10 lat był posłem na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Ukończone też podyplomowe studia menedżerskie w SGłH. Przez 4 lata był członkiem sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyk. Z polityką rozstał się pod koniec 2014 roku gdy razem z Mariuszem Kamińskim i Adamem Hofmanem stali się bohaterami tak zwanej afery madryckiej.


na fot.: Adam Hofman (od lewej), Adam Rogacki, Mariusz Kamiński

W efekcie został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości i nie wystartował w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych. Radio Centrum chciało spytać Adama Rogackiego czy naprawdę nic godnego w całej Południowej Wielkopolsce nie było warte jego zawodowego zainteresowania, jak opłacane jest to stanowisko i czy do pracy z Kalisza do Warszawy dojeżdża, bo wg naszych informacji z miasta się nie wyprowadził. Niestety, jak dotąd nie udało nam się z nim skontaktować.

2016-02-10 ok24.tv za rc.fm