W środę to BM Slam Stal Ostrów wygrała po dramatycznym i zaciętym meczu 69:67 i wyrównała stan finałowej rywalizacji na 2:2. Cieniem na to zwycięstwo kładzie się zachowanie Aarona Johnsona, który w trzeciej kwarcie, sprowokowany wcześniejszym uderzeniem łokciem w plecy, wymierzył cios w twarz Ivanowi Almeidzie, za co otrzymał przewinienie dyskwalifikujące. W związku z wydarzeniami w trakcie meczu numer 4 w finale mistrzostw Polski z udziałem Aarona Johnsona prezentujemy oświadczenie rozgrywającego Stali.

Wielu komentatorów wskazywało Aarona Johnsona jako najlepszego rozgrywającego w Energa Basket Ligi. Amerykanin zajął drugie w głosowaniu trenerów na najbardziej wartościowego zawodnika rundy zasadniczej (pierwszy był Ivan Almeida z Anwilu Włocławek).

W każdym z trzech meczów „Mały generał” z Ostrowa Wielkopolskiego miał 10 i więcej punktów. Nieco gorzej było z asystami, bo ich skompletował łącznie 14, co jest wynikiem znacznie poniżej średniej z sezonu zasadniczego (7,7 asyst na mecz). Pod tym względem Johnson był zdecydowanie najlepszy w rozgrywkach.

2018-06-01 ok24.tv