Rząd rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń sanitarnych, które miałby wejść w życie zaraz po świętach Bożego Narodzenia – dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze RMF FM. Restrykcje miałby objąć branże hotelarską i handel. Z kolei Wirtualna Polska donosi, że rozważane jest wprowadzenie zakazu przemieszczania się w sylwestra. Miałby on dotyczyć podróży między miastami.
Jak dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze RMF FM, nowe obostrzenia sanitarne miałby dotknąć przede wszystkim branży hotelarskiej i handlu. Rząd Mateusza Morawieckiego chce m.in. zakończyć praktykę licznych wyjazdów na wczasy z całą rodziną, które udają wyjazdy służbowe. Możliwe jest pełne zamknięcie hoteli oraz wprowadzenie po świętach dodatkowych ograniczeń w galeriach handlowych.
Z kolei zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami Wirtualnej Polski wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się w sylwestra, natomiast hotele i stoki narciarskie będą zamknięte. Informator z otoczenia Kancelarii Premiera nieoficjalnie przekazał WP, że zakaz przemieszczania się w sylwestra ma być związany z podróżami między miastami. Organizacja imprez w ten dzień miałaby być możliwa, ale tylko w kameralnym, 5-osobowym gronie, najlepiej z udziałem członków rodziny.
Adam Niedzielski podkreślił, że w celu uniknięcia kolejnej fali zakażeń będzie rekomendował utrzymanie obostrzeń sanitarnych na co najmniej obecnym poziomie. Według ministra w lutym następnego roku nie będziemy jeszcze mieli populacyjnego efektu zaszczepienia. – Chodzi o to, żebyśmy na ferie zostali w domu i spędzili je bezpiecznie, po to właśnie, żeby uniknąć trzeciej fali – powiedział.
Nowe obostrzenia mają wejść w życie po świętach. Restrykcje mogą dotknąć handlu i branży hotelarskiej są jednak inne źródła, które donoszą że niektóre z restrykcji – zwłaszcza tych dotyczących hoteli ma wejść w życie już w najbliższy poniedziałek.