12 ofert wpłynęło na konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego – poinformowała Elżbieta Zmarzła, rzecznik prasowy UM Kalisza. Rada Nadzorcza KPT przejrzała je pod względem formalno-prawnym.

Kandydaci pochodzą głównie z Kalisza, ale także z terenu Polski. Oferty w konkursie złożyło 12 osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W czwartek, 14 maja Rada Nadzorcza KPT przejrzała je pod względem formalno-prawnym.

– 3 oferty od razu odrzucono. W dwóch przypadkach brakowało wymaganych dokumentów, a trzeci kandydat jest już w wieku emerytalnym, dlatego komisja jednogłośnie odrzuciła tę kandydaturą – powiedział portalowi faktykaliskie.pl  Filip Żelazny, przewodniczący Rady Nadzorczej KPT. – Na rozmowę kwalifikacyjną zostało więc zaproszonych 9 osób. Rozmowy zaplanowane zostały na poniedziałek ,25 maja.

Ostatecznie na rozmowę, która odbędzie się 25 maja br, zaproszono 9 kandydatów. Nowy prezes spółki zastąpi na tym stanowisku Jerzego Walczyńskiego, odwołanego w lutym przez nową Radę Nadzorczą.

2015-05-16 ok24.tv za rc.fm