79-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego przyczyniła się do zatrzymania oszusta, który przy współpracy z nieustaloną kobietą próbował wyłudzić sporą sumę pieniędzy. Mężczyzna zgłosił się do starszej pani po odbiór 35 tysięcy złotych. Dzięki jej czujności, przestępca wpadł na gorącym uczynku.

W miniony piątek ostrowianka odebrała telefon od kobiety podającej się za jej wnuczkę. – Twierdziła, że właśnie spowodowała wypadek i będzie zatrzymana. Poinformowała także mieszkankę Ostrowa, że na miejscu jest policjant, który może załatwić sprawę, tak aby nie poniosła ona odpowiedzialności karnej i nie trafiła do więzienia, jednak będzie to kosztowało 35 tys. złotych. Po pieniądze miał zgłosić się kurier – relacjonuje Małgorzata Łusiak, p.o. rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskiego.

W trakcie rozmowy kobieta zorientowała się, że może to być próba wyłudzenia. 79-latka przekazała tę informację szwagierce, która natychmiast powiadomiła miejscową policję. – Wkrótce w mieszkaniu kobiety zjawił się po pieniądze mężczyzna. W trakcie odbierania przygotowanej paczki oszust został zatrzymany przez policjantów – dodaje Małgorzata Łusiak.

Zatrzymany to 47-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Twierdzi, że po pieniądze skierował go nieznany mu mężczyzna, z którym skontaktował się telefonicznie w poszukiwaniu pracy. Mimo to podejrzany usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, za co może mu grozić do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

2015-09-15 ok24.tv z faktykaliskie.pl