Dwie nowe wielkie hale hipermarketów Intermache i Bricomarche wybudowane zostały przy ulicy Poznańskiej naprzeciwko wyjazdu z ulicy Batorego. Będzie to drugie pod względem wielkości centrum handlowe w Ostrowie Wielkopolskim, największe są obiekty Galerii Ostrovia przy ulicy Kaliskiej.

Ich budowa rozpoczęła się rok temu 19 października i właśnie dobiega ku końcowi. Trwają ostatnie prace wykończeniowe, a otwarcie nowych obiektów zaplanowano na 7 listopada 2018 roku. Już niebawem towary z ulicy Bema będą stopniowo przewożne do nowych sklepów przy ulicy Poznańskiej. Na tą chwilę nie wiadomo co powstanie w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Intermarche i Bricomarche przy ulicy Bema.

Dodatkowo przy marketach  Intermarche oraz Bricomarche powstanie Centrum Handlowe Karuzela, w którym zlokalizowanych będzie docelowo kilkanaście lokali usługowych oraz handlowych. Na chwilę otwarcia Centrum w „Karuzeli” czynne będą 3 lokale, pozostałe czekają na najemców. Powierzchnia przeznaczona do wynajmu w Centrum Karuzela wyniesie około 6.500 m2. Przy nowo-powstających obiektach znajdować się będzie około 300 miejsc parkingowych. Centra Handlowe Karuzela znajdują się już w 9 innych polskich miastach, ostrowski obiekt będzie 10.  Inwestycja zlokalizowana jest na działkach nr 87, 40/3, 39, 15/2 obręb 0043 i działkach nr 41/1 i 42/1 obręb 0042 położonych w  Ostrowie Wielkopolskim. Jest to drugie miejsce w Ostrowie jeśli chodzi o powierzchnię handlową w jednym miejscu.

Pierwszy market powstał w Ostrowie Wielkopolskim w 1997 roku – był to Mini Mal. Dwa lata później pojawił się sklep sieci Intermarche.

2018-10-01 ok24.tv za infostrow.pl