Grupa Akrobatyczno-Baletowa „Gwiazda”, pod kierownictwem artystycznym Aliny Janikowskiej, po raz kolejny zaprezentowała się na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury. Tym razem wystąpiła specjalnie dla uczniów z ostrowskich szkół.

Podczas dwudniowych koncertów pt. „Tańczymy dla Was”, adresowanych do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, można było obejrzeć „Gwiazdę” w wielu odsłonach. W programie znalazły się tańce klasyczne, modern, jazz, step irlandzki i amerykański, wykonane w grupach, duetach i solowo. Koncerty poprowadziła Alina Janikowska, która chętnie dzieliła się swoją wiedzą na temat różnych form tańca prezentowanych na scenie, a także opowiedziała o największych sukcesach zespołu.

Wykonawcami pierwszego koncertu, w dniu 14 kwietnia 2015 roku, były młodsze grupy „Gwiazdy” – II, III, IV i V, które miały okazję wystąpić przed koleżankami i kolegami ze swoich szkół.

201504281128492b

Drugiego dnia widownię stanowili uczniowie ostrowskich gimnazjów i szkół średnich, dla których zaprezentowały się dziewczyny z grupy I i II, równie ciepło przyjęte przez swoje klasy.

2014-04-28 ok24.tv