Powiat ostrzeszowski dominuje w poniedziałek na liście zakażonych, nic dziwnego jest w końcu czerwoną strefą. Odnotowano tu 40 przypadków koronawirusa. Zakażenie potwierdzono też u jednej z pracownic ostrowskiego UM.

Powiaty, w których liczba nowych zakażeń na 10 tys. mieszkańców jest równa 12 lub większa, zostały oznaczone jako strefa czerwona, obowiązują tam specjalne obostrzenia. W Wielkopolsce jest to powiat ostrzeszowski. Do wzrostu zakażeń przyczyniło się ognisko koronawirusa, które pod koniec lipca wybuchło w zakładzie zajmującym się przetwórstwem drobiu. Zakaziło się tam ponad 300 pracowników.
w poniedziałek potwierdzono zakażenie jeszcze u siedmiu osób z powiatów ostrowskiego i poznańskiego, pięciu z powiatu kępińskiego, trzech z pilskiego oraz u jednej osoby z powiatu gnieźnieńskiego. Wśród zakażonych jest dziewięcioro dzieci, najstarsza osoba liczy 81 lat.


O sytuacji w ostrowskim urzędzie powiadomiono ostrowski sanepid. To on podejmie decyzję odnośnie kwarantanny osób, które mogły mieć kontakt z osobą zakażoną. W związku z zaistniałą sytuacją w budynku zostanie wprowadzony limit osób. Rozważane jest te jego zamknięcie.