Do końca roku Prokuratura Okręgowa w Ostrowie przedłużyła śledztwo dotyczące piramidy finansowej. Pokrzywdzonych w tej sprawie jest najprawdopodobniej około 600 osób z całej Polski. Dotychczas przesłuchano 200 świadków. Prokuratura ujawniła sprawę w maju. Do aresztu trafiło dwóch mieszkańców powiatu kaliskiego.

Według śledczych poszkodowani byli zapewniani, że osiągną duże zyski inwestując w działalność kaliskiej firmy związanej z reklamą. W sumie straty mogły wynieść 50 milionów złotych. Indywidualni klienci tracili od prawie tysiąca złotych do kilkuset tysięcy. – Śledztwo jest skomplikowane i może potrwać jeszcze wiele miesięcy. Zabezpieczono około 30 tysięcy plików informatycznych, ich analiza i zbadanie przydatności w śledztwie zajmie sporo czasu. Liczymy, że uda się to zrobić do końca roku – mówi naczelnik Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Maciej Antczak.

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała kaliską firmę na listę ostrzeżeń publicznych w maju 2014 roku na podstawie prokuratorskich doniesień. Mężczyźni usłyszeli zarzut oszustwa i prowadzenia działalności bankowej bez zezwolenia. Grozi za to do 10 lat więzienia.