Od  piątku 21 grudnia do środy 26 grudnia policja w całym kraju odnotowała 443 wypadki drogowe, w których śmierć poniosło 36 osób, a 541 zostało rannych. W stosunku do 2017 roku wypadków było mniej o 115, osób zabitych o 19, a rannych o 141. W powiecie ostrowskim policjanci odnotowali 6 wypadków i 36 kolizji drogowych.

Prędkość, brawura oraz brak wyobraźni części kierowców spowodowały, że nie wszyscy dotarli bezpiecznie do celu. Te odnotowane wypadki drogowe to tragedie dla osób poszkodowanych i ich rodzin, ale też dla samych sprawców, którzy muszą żyć ze świadomością wyrządzonej krzywdy. A wystarczyło tylko…..wolniej jechać, skupić swoją uwagę na drodze, stosować się do znaków i sygnałów drogowych.

W okresie od 21 grudnia – do wczoraj, ponad 250 policjantów ostrowskiej komendy, głównie z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji dbało o bezpieczeństwo podczas świątecznego weekendu.

Podczas działań prewencyjnych „Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie” ostrowscy mundurowi kładli szczególny nacisk na bezpieczeństwo podróżujących. Na szczęście podczas świątecznego weekendu na terenie powiatu ostrowskiego nikt nie zginął na drodze, natomiast doszło do 6 wypadków drogowych, podczas których 11 osób zostało rannych. Policjanci otrzymali też 36 zgłoszeń odnośnie kolizji drogowych.

W dalszym ciągu policjanci zatrzymują na naszych drogach kierujących, którzy decydują na jazdę po alkoholu. I takich kierujących zostało zatrzymanych aż 9.

2018-12-27 ok24.tv