Od 1 kwietnia 2016r. będzie można składać wnioski w programie 500+. W Ostrowie Wielkopolskim, podobnie jak w większości wielkopolskich miast, wnioski będzie przyjmował MOPS.

Malag2

Wypłata na pierwsze dziecko ma przysługiwać rodzinom, których dochód na osobę nie przekracza 800 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego próg wzrasta do 1200 zł. Ustawa zakłada comiesięczną wypłatę 500 złotych (kwota nieopodatkowana) rodzicom dziecka do ukończenia osiemnastego roku życia.

W samej Wielkopolsce program pochłonie 1,6 miliarda złotych. Dwa procent tej kwoty, czyli ok. 32 milionów złotych, zostanie przeznaczonych na obsługę. Pieniądze te otrzymają samorządy, które będą bezpośrednio odpowiedzialne za wdrożenie ustawy w życie. Decyzja o tym, w jaki sposób program będzie realizowany należy już do samorządowców. W większości przypadków zadania spadnie na barki ośrodków pomocy społecznej.
[jwplayer mediaid=”7404″]

O programie w Ostrowie Wielkopolskim mówiła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg na specjalnej konferencji prasowej. Pierwsze świadczenia zostaną wypłacone w maju.

2016-02-29 ok24.tv