50-lecie Chóru Nauczycielskiego otrzymało tytuł Wydarzenia Kulturalnego 2015 roku. Nagrodę odebrali prezes chóru Małgorzata Błoch i wieloletni dyrygent i szef chóru Jerzy Wojtaszek. Jerzy Wojtaszek otrzymał również honorowe wyróżnienie przyznane przez Kapitułę Plebiscytu.

kult

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nominowani w kategorii Wydarzenie Kulturalne 2015 Roku

1. Wystawa grafik 3D Janusza Jurka w Galerii Sztuki Współczesnej

To był dla Janusza Jurka bardzo udany rok. Ostrowski grafik został zwycięzcą Judgment Day Awards 2015 w kategorii grafika 3D podczas Independent Festival of Creative Communication w Chorwacji. Janusz Jurek na co dzień zajmuje się grafiką komercyjną. Jest też autorem projektu logo, które firmowało 600-lecie Ostrowa Wielkopolskiego oraz sztandaru Ostrowa Wielkopolskiego. Działania artystyczne traktuje jako odskocznię od codziennej pracy i jak pokazuje efekt, wychodzi mu to znakomicie. Jego sukces jest tym cenniejszy, że jury konkursu stanowili autorzy ponad 400 zakwalifikowanych prac.

2. 50-lecie Chóru Nauczycielskiego

Bardzo uroczyście obchodzono półwiecze chóru nauczycielskiego. Były koncerty jubileuszowe, wystawa dorobku chóru w n-Klubie, a także wydano specjalną jubileuszową monografię zespołu. Bezprecedensowym finałem był wspólny występ byłych i obecnych chórzystów w finałowym, ośmiogłosowym utworze. W połowie stycznia w ostrowskiej konkatedrze odbył się niezwykły koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza. Po raz ostatni chór poprowadził dyrygent Jerzy Wojtaszek, który współpracował z nim przez 27 lat.

3. Drugie przedstawienie plenerowe „Misterium Męki Pańskiej”
Po raz drugi mieszkańcy Ostrowa mogli uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej. Plenerowe widowisko zgromadziło tłumy wiernych. Większość scen odbyła się w Parku Miejskim. W widowisku wystąpiło ponad 60 aktorów. Apostołów grali wikariusze ostrowskich parafii, a Jezusem był ks. Dariusz Brylak. Inni aktorzy to głównie młodzież działająca przy parafiach Ducha Świętego i Najświętszego Zbawiciela. Oprawę misterium zapewnił chór młodzieżowy z parafii Ducha Świętego. Scenografia była autorstwa Pawła Mocha, za reżyserię odpowiadał Piotr Szczepaniak, a za stronę muzyczną Małgorzata Puchalska.

2016-03-19 ok24.tv