Radny Wojciech Matuszczak na ostatniej Sesji Rady Miejskiej po raz kolejny poruszył temat utworzenia strony internetowej Rady Miejskiej. To właśnie tam rajcy mają tłumaczyć wyborcom dlaczego podjęli taką a nie inną decyzję. Pomysłem tym nie jest zachwycona prezydent Beata Klimek, która stwierdziła, że nie może ponosić odpowiedzialności za zamieszczane na takiej stronie treści.

– I tu muszę się zgodzić z panią prezydent, gdyż odpowiedzialność za swoje słowa ponosić będą radni – mówi radny Andrzej Kornaszewski. – Jestem przekonany, że radni to bardzo odpowiedzialni ludzie i nie będą nikogo obrażać.

Atmosferę podgrzała także wypowiedź radnego, który zasugerował, że prezydent bardziej dba o swój wizerunek niż o sprawy gospodarcze. Na poparcie swoich słów stwierdził, że biurze prasowym zatrudnione są trzy osoby, a w biurze obsługi inwestora zatrudniono jedną. – To manipulowanie faktami – mówi prezydent. – Podobnie czynią niektóre media. Robi się to nieznośne.

Klimek1001

Wojciech Matuszczak zarzucił także prezydent, że w dwóch gazetach zostały opublikowane z nią wywiady, ale nie zostały ona napisane z inicjatywy dziennikarzy tych gazet, ale zlecone przez magistrat jako płatne ogłoszenia. Koszt dwóch publikacji to 5 tysięcy złotych. Co ciekawe wywiady nie mają podpisanego autora, wiec nie wiadomo kto był zadającym pytania Pani Prezydent Klimek. – Umieszczanie wywiadów prezydenta za pieniądze, to kuriozum – stwierdził radny.

Dziś nie wiadomo czy autorem tekstu jest asystent prezydenta, czy pracownicy Biura Prasowego czy jeszcze inna osoba. Trzeba więc poczekać na odpowiedź na interpelację radnego Wojciecha Matuszczaka.

2015-06-01 ok24.tv za naszrynek.pl