40-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego zginął w wypadku na drodze krajowej nr 11 w Byczynie w powiecie kluczborskim. Mężczyzna jechał motocyklem, w który uderzył samochód osobowy. Mimo kilkudziesięciominutowej reanimacji ostrowianin zmarł.

Motocyklista jechał ulicą Kluczborską w Byczynie. Był na głównej drodze, kiedy w jego jednoślad uderzył polonez prowadzony przez 66-letniego mężczyznę. – Kierowca poloneza nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu motocyklem marki BMW 40-letniemu mężczyźnie. Wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, uderzył w pojazd poruszający się krajową „jedenastką” – informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Pierwsi na miejscu zjawili się strażacy z OSP Byczyna. Motocyklista był nieprzytomny. Po chwili funkcje życiowe ustały i strażacy zaczęli reanimację, którą konturowała ekipa pogotowia ratunkowego. Walka o życie ostrowianina trwała przez ponad 40 minut. Jednak obrażenia, których doznał mężczyzna w wyniku uderzenia były tak poważne, że nie udało się go uratować. 40-latek osierocił czwórkę dzieci. 66-letni kierowca poloneza, sprawca wypadku, był trzeźwy.

2015-05-19 zdjęcia OSP Byczyna